Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Вінницькій області затверджують офіційний перелік місць тимчасового проживання для ВПО

9 Листопада 2023, 15:16

1 вересня Урядом прийнято нову постанову. Вона унормовує діяльність місць тимчасового проживання ВПО. З цього приводу нараду з очільниками територіальних громад та органів соціального захисту населення провела перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Вінницьку обласну військову адміністрацію.

Наразі діє процедура, за якою наказом Начальника ОВА Сергія Борзова буде затверджено офіційний перелік місць тимчасового проживання. Перш за все громади подають заяви.

Наразі подано 49 заявок:

  • Вінницький р-н – 23 МТП;
  • Гайсинський р-н – 8 МТП;
  • Жмеринський р-н – 4 МТП;
  • Могилів – Подільський р-н – 4 МТП;
  • Тульчинський р-н – 5 МТП;
  • Хмельницький р-н – 4 МТП.

Місця перебування внутрішніх переселенців стали не настільки тимчасовими, як того очікували. Через те, що люди проживають там вже тривалий час, з точки зору людяності та розуміння потрібно забезпечити базові умови зручності та комфорту. Зокрема, розмістити меблі та обладнання для ведення побуту.

Перед цим в області працювала моніторингова група, до якої входили представники різних установ. Вона перевіряла локацію на відповідність вимогам, вказаним у постанові. До цієї перевірки на Вінниччині діяло 89 місць компактного поселення внутрішньо переміщених осіб.

Раніше ми повідомляли про те, що на Вінниччині встановлюють модульні будинки для переселенців з інвалідністю.