Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ООН звернулася із закликом зібрати 435 мільйонів доларів для зимової допомоги українцям

9 Листопада 2023, 11:51

Керівництво ООН звернулася із закликом зібрати 435 мільйонів доларів для зимової допомоги українцям.Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Ми та наші партнери також звернулися із закликом зібрати 435 млн доларів для надання зимової допомоги понад 1,7 млн осіб по всій Україні до березня 2024 року», – сказав речник генсека ООН Стефан Дюжаррік.

За його словами, керівництво ООН рішуче засудило останню хвилю російських атак на критично важливі об’єкти інфраструктури в різних частинах України, що призвело до поранень серед цивільного населення, зокрема й дітей, а також завдало шкоди громадським, житловим та комерційним будівлям.

«Ми стурбовані ескалацією таких інцидентів та їхнім впливом на життя цивільного населення, особливо з настанням зимового періоду. Ми вкотре наголошуємо, що напади на цивільне населення та цивільні об’єкти інфраструктури заборонені міжнародним гуманітарним правом і мають бути негайно припинені», – сказав речник.

Він зазначав, що внаслідок ворожих атак минулого тижня були зруйновані енергетичні об’єкти, школи, лікарні та інші цивільні об’єкти.

«Сьогодні ми та наші партнери продовжуємо надавати критично важливу допомогу прифронтовим громадам, і міжвідомчий гуманітарний конвой доставив життєво необхідну допомогу близько 1600 осіб, які перебувають у прифронтових містах Харківської та Запорізької областей», – додав Дюжаррік.

За його словами, допомога включає медикаменти, гігієнічні набори, термоковдри, матраци, ліхтарі, спальні мішки, також триває роздача харчових продуктів.

Раніше ми повідомляли про те, що Штати закликають ООН забезпечити гуманітарні потреби України, що зростають.

МІТКИ