Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як пройти перекомісію людям з інвалідністю під час воєнного стану?

8 Листопада 2023, 16:41

На період дії воєнного стану процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена. Для встановлення групи інвалідності пацієнт повинен отримати направлення від медзакладу після проходження діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

Медико-соціальна експертиза проводиться за наявності факторів, що підтверджують стійке порушення функцій організму. Це може бути обумовлено захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності. У такому випадку лікар оформлює направлення на МСЕК (форма 088/о). Укладення декларації при цьому не є обов’язковим.

У  разі потреби огляду пацієнта, який не може прибути на комісію, члени комісії самі виїжджають для огляду до закладу охорони здоров’я або до пацієнта додому.

Для спрощення проведення медико-соціальної експертизи під час воєнного стану прийнято постанову КМУ № 225, що передбачає у деяких випадках встановлення інвалідності заочно, незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування людини, що звертається для встановлення інвалідності.

У випадку неможливості проходження повторного огляду, який припав на період дії воєнного стану на території України, це проходження переноситься на строк не пізніше шести місяців після його скасування.

Раніше ми розповідали, як знайти адреси та контакти медико-соціальної експертної комісії.