Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як отримати медичну допомогу в Німеччині? Поради для українців

26 Травня 2022, 11:34

Громадяни України, які стали вимушеними переселенцями до Німеччини, можуть отримати там медичну допомогу. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Facebook-сторінку Міністерства охорони здоров’я.

Обов’язковою для цієї країни є медична страховка, після оформлення якої усе лікування, включно з ліками, є безплатним. Про неї варто подбати відразу після приїзду в країну.

Контакти центрів, де можна дізнатися про страховку – за цим посиланням.

Як працює медична система Німеччини?
У Німеччині страхування майже у 90% випадків забезпечує саме держава. Громадянам, які оформили страхування, доступні всі медичні послуги.
Як і в Україні, щоб отримати спеціалізовану медичну допомогу, необхідно спочатку звернутись до лікаря загальної практики. Візит є безкоштовним для застрахованих осіб. Пацієнт без страховки може заплатити за прийом самостійно.

Важливо: без попереднього запису звертатись в лікарню можна лише в невідкладних випадках.

Як отримати страховку?
Зробити це потрібно в центрах прибуття або в контактних центрах (Ankunftszentrum/Kontaktstelle) міст проживання.
До конкретного лікаря можна потрапити лише за направленням, але в деяких установах замість направлення видають медичну картку.
Українці, які зупинилися в муніципальних притулках або приватному житлі, можуть отримати направлення або ж картку в органах місцевої влади, зазвичай це соціальні служби. Після цього можна звертатися до лікаря.

У випадку, якщо в українця немає документів чи медстраховки, можна звернутись до організацій, які анонімно і безоплатно лікують людей у подібних випадках.

Відповідну організацію в потрібному регіоні можна знайти за цим посиланням.

У екстрених випадках медичну допомогу в Німеччині надають без направлення, але для цього необхідно зареєструвати свою адресу проживання в органах місцевого самоврядування: як приватне житло, так і помешкання в притулку.

Невідкладна медична допомога, коли життю загрожує небезпека, також є безоплатною.

  • Виклик екстреної допомоги: 112;
  • Екстрений виклик у разі отруєння: +49-30-19240;
  • Швидка медична допомога: 116117.

Нагадаємо, як отримати українським біженцям медичну допомогу в Угорщині?