Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Норвегії відкрили виставку, присвячену нематеріальній культурній спадщині України

6 Листопада 2023, 9:22

Нещодавно в норвезькому місті Фредрикстад відбулося відкриття виставки «Українська нематеріальна культурна спадщина: ремесла, практики та традиції». Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики.

Зазначається, що ця подія присвячена 20-річчю ухвалення Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини 2003 року та підкреслює важливість культурного обміну і взаєморозуміння між народами.

На виставці представлені різноманітні артефакти, зокрема ті, що розкривають вплив війни на українську культуру. Йдеться про фотографії, відео й різноманітні вироби.

Доступні також воркшопи і майстер-класи з писанкарства, петриківського розпису та гри на кобзі під керівництвом фахівців із Петриківки, Київського та Львівського кобзарських цехів, а також членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Переглянути ці експонати усі охочі зможуть до 5 листопада.

Захід є спільною ініціативою Центру розвитку «Демократія через культуру», Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Норвезького інституту ремесел та Музею Фредрикстад.

Організований він за підтримки Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, МКІП, Благодійного фонду «МХП-Громаді» та Дніпропетровської обласної військової адміністрації.

Нагадаємо, нещодавно в Королівському музеї Брюсселя відкрили виставку українського авангарду.

Фото: mcip.gov.ua

МІТКИ