Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Укриття львівських шкіл переробили на креативні простори

4 Листопада 2023, 17:54

У Львові провели конкурс з облаштування шкільних укриттів. Як вдосконалити бомбосховища пропонували ідеї учні та вчителі. Із 60 учасників конкурсу, обрали 5 переможців. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Львівську міську раду.

Відтак 5 шкіл отримали сучасні безпечні укриття:

  • СЗШ №36 з проєктом «МАРС». Їхня концепція така: укриття – це окремий світ зі своїми правилами і законами. Абревіатура описує сам проєкт –– М (мультимедійний куточок), А (арт-куточок), Р (розвиюча зона), С (сенсорна кімната).
  • СЗШ №73 з проєктом smART SHELTER. Своє укриття школярі переробили на мистецький простір, який охоплюватиме кіно, караоке, майстер-класи, волонтерство. Лозунг проєкту – «Ми хочемо жити і творити».
  • Ліцей №66 з проєктом Lounge Zone. Навчатись відпочиваючи. Команда цього навчального закладу дослідила, що повітряні тривоги, перебування в укриттях викликають стрес і тривожність. Тому вони перетворили шкільне укриття на 6 зон із різними розслабляючими заняттями: мистецтво, віртуальні подорожі, кіно, розвиваючий майданчик,…
  • СЗШ №55 з проєктом МеТро Львів: SтаNція 55. Укриття цієї школи складається з 9 з’єднаних між собою кімнат. Ці приміщення стали вагонами метро, де кожна кімната має іншу концепцію, тематику. В цьому укритті ще тривають роботи, але їх мають завершити до кінця року.
  • СЗШ №92 з проєктом Кіно-острівець Grata Victoria. Команда цієї школи зробила з укриття справжній кінотеатр, який використовують не лише для перегляду фільмів чи мультиків, а й для навчання.

Переможці конкурсу «Безпечна школа» отримали фінансування на свої проєкти з міського бюджету Львова.

«Конкурс, який ми проводили, мав чітку мету – активізувати дітей, вчителів, щоб цей простір був надихаючим. З 60 проєктів обрали 5. Сьогодні ти заходиш туди і закохуєшся в ту атмосферу, яка там створена. Деколи діти навіть не хочуть підніматися наверх тому, що там класно», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше в Україні стартувала кампанія психологічної підтримки дітей в укриттях.

МІТКИ