Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Євросоюзі створили спільну базу даних усіх українських біженців

3 Листопада 2023, 15:01

Українців із тимчасовим захистом перевіряють за загальноєвропейською базою даних, до якої вносять відповідну інформацію всі держави-члени ЄС. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова міністравнутрішніх справ Чехії Віта Ракушана в інтерв’ю виданню ProUkrainu.

Він зазначив, що минулого року Чехія головувала в Раді ЄС і наполягала на створенні такої бази даних.

«Напевно, саме для того, щоб обеззброїти тих, хто схильний зображати українців на нашій території як проблему. Вони казали: «А якщо українці зловживають пільгами в одній країні, у другій, у третій?». Тож було запроваджено загальну систему, до якої Чеська Республіка вносить дані», – розповів Віт Ракушан.

Деяким країнам знадобилося більше часу, але тепер система працює, додав він.

«І з цього видно, що спроби зловживання – це навіть не відсотки, а проміле випадків. Інколи також ідеться про помилку, коли людина не знялася з реєстрації та не виконала свої зобов’язання щодо виїзду в одній із країн», – зазначив міністр.

Завдяки цій системі у чиновників є розуміння, як виглядає інструмент тимчасового захисту, хто ним користується, у якій країні знаходяться люди.

«Країнам на кордоні Шенгенської зони трохи легше, ніж Чехії. Адже від нас українці просто поїдуть – додому чи в іншу країну, не проходячи жодних прикордонних процедур. І якщо вони забудуть знятися з реєстрації, то ми не отримаємо інформацію про від’їзд миттєво», – зауважив урядовець.

За його словами, щойно людина прийде просити про допомогу в одній з країн ЄС, це автоматично означає, що вона вже не має права на отримання такої допомоги в жодній іншій країні ЄС.

Нагадаємо, нещодавно віцепрезидент Європарламенту закликав країни ЄС схвалити початок перемовин про вступ України до Євросоюзу.

МІТКИ