Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Польщі навчають волонтерів, які хочуть допомагати в Україні

3 Листопада 2023, 11:33

У Варшаві десятки поляків-добровольців, які бажають працювати на українському фронті, практикувалися в евакуації та охороні поранених. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на PolskieRadio.

Вишкіл організував фонд «W Międzyczasie».

У навчаннях взяли участь люди різного віку з Польщі та України, більшість з яких вже мають досвід медичної допомоги. Метою навчань є охорона, постачання та евакуація поранених в умовах, подібних до фронтових.

«Групи повинні оцінити ситуацію. Виконати всі необхідні життєво важливі медичні процедури та транспортувати пораненого  до пункту стабілізації, де наступна команда виконає подальші медичні процедури. Інструктор розповість про ситуацію і додасть стресовий фактор, щоб команда мала уявлення, що ми пережили на війні», –– розповів Якуб Щерба, лікар-ортопед, директор навчання. 

Фонд «W Międzyczasie» від початку повномасштабного російського вторгнення організовує поїздки польських медиків на фронт і навчає волонтерів, які хотіли б стати польовими медиками. Члени фонду вже працювали з українцями, зокрема, в Бахмуті, під Херсоном та під Харковом.

Нагадаємо, у школах стартує ініціатива, покликана надихнути підлітків долучитися до волонтерства.