Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Переселенці з Донеччини можуть безкоштовно оселитися в будинках на Київщині та Чернігівщині

2 Листопада 2023, 13:11

Мешканці Донеччини, які евакуювалися з регіону через постійні обстріли, можуть оселитися в невеликих приватних будинках на Київщині та Чернігівщині. Нині з семи помешкань вільними залишаються два. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Вільне радіо.

Цей проєкт з безкоштовного житла для переселенців впроваджує громадська організація «Громада».

«У нас є сукупно 7 таких будиночків, які почали встановлювати ще рік тому. Вони знаходяться у Київській та Чернігівській областях. Зараз у нас є пара таких будинків, які порожні, і ми могли б туди пустити людей. Один із них розташований на Київщині, у селі Вища Дубечня (Вишгородський район, десь 30 км від Києва). Другий будинок – на Чернігівщині, біля міста Остер (це десь 100 км від Києва)», повідомляє голова громадської організації «Громада» Арина Сатовська

До війни ці будинки планували здавати туристам, однак нещодавно призначення цих помешкань вирішили змінити, адже там є все необхідне для постійного проживання.

Пріоритет при поселенні надається сім’ям з маленькими дітьми та літнім людям.

Щоб переїхати до помешкання, потрібно зателефонувати за вказаним номером на сайті з пошуку безкоштовного житла «Допомагай».

«Ці будиночки маленькі. По розміру вони, як вагончик – 16 кв. м. Це одна кімната, у якій є міні-кухня, ліжко, столик і маленький санвузол –– душ, бойлер, туалет. У будинках можна жити до року. Якщо це родини, які відбудовуються, то їм ми даємо термін рік, але, як показує досвід, не всі встигають за рік відбудуватися і переїхати, тому є такі люди в нас, які проживають вже півтора року», – зазначає голова ГО «Громада».

Платити потрібно лише за електроенергію.

Нагадаємо, нещодавно ЄС виділив 10,5 млн євро на проєкт «Підтримка ЄС у забезпеченні житлом ВПО у Чернівцях».