Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як перевірити резюме: інструкція

2 Листопада 2023, 12:12

Резюме — чи не найголовніша річ, від якої залежить, чи візьмуть вас на роботу. Саме воно формує перше враження про людину і впливає на шанси потрапити на співбесіду. Складаючи резюме, кандидати часто роблять однакові помилки. Втім, їх досить легко виправити. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Дія.Безбар’єрність.

Покрокова інструкція, яка допоможе перевірити резюме перед надсиланням роботодавцю:

  1. Зробіть його унікальним для конкретної вакансії

Дуже часто люди, що шукають роботу, розглядають десятки вакансій, і кожному з роботодавців надсилають однакове резюме. Тоді як досвідчені рекрутери рекомендують редагувати документ щоразу й обов’язково враховувати умови, вказані у вакансії. В її описі нерідко є інформація про те, який саме досвід роботодавець хоче бачити. Іноді рекрутера може цікавити весь попередній досвід чи лише приклади досягнень. Перевірте, що ви вказали саме ту інформацію, яку зазначав рекрутер.

  1. Перелічіть здобутки й обовʼязки

Часто у своїх резюме кандидати вказують не власні досягнення з попередніх місць роботи, а описують обов’язки. Однак краще проаналізувати попередній досвід і вказати, що вдалося здобути й досягти. Не лише перелічіть компанії, у яких ви працювали, але й окресліть вашу сферу відповідальності: Що саме ви робили на попередній роботі? Чи вплинула вона на підняття продажів?

  1. Перевірте документ на помилки

Перш за все лексичні й граматичні. Для цього можна скористатися безкоштовними онлайн-сервісами для перевірки орфографії.  Крім того, варто перевірити всі дієслова в резюме. Коли йдеться про попередні місця роботи, варто розповідати про них у минулому часі, а про чинне місце роботи (якщо таке є) – у теперішньому.

  1. Залиште тільки правду

Перед надсиланням резюме роботодавцю краще ще раз прочитати все, що там написано. Якщо є сумніви в певних здібностях чи бачите, що написані навички не відповідають дійсності, то краще їх прибрати.

  1. Вкажіть тільки головні контакти

Не варто вказувати в резюме всі свої соціальні мережі й електронні адреси. Краще обрати тільки ті, якими ви користуєтеся щодня.

  1. Приберіть зайву інформацію

У мережі є достатньо сайтів, які пропонують людям створити онлайн-резюме. Дуже часто там пропонують вказати своє хобі, політичні чи релігійні вподобання. Втім, робити це варто тільки тоді, коли цього вимагає вакансія.

  1. Подбайте про форматування

Резюме має бути зручним для читання, тому варто обрати для нього відповідний формат: великі поля, не дрібний і не завеликий шрифт, достатні інтервали між рядками.  Бажано структурувати резюме і виділити підзаголовки, аби важлива інформація не загубилась у тексті. При цьому воно має бути лаконічним і вміститися на одну, максимум дві сторінки.

  1. Зробіть посилання короткими

Якщо йдеться про онлайн-резюме, то сьогодні у нього є чудова функція –– додати посилання на власну сторінку в мережі, блог чи портфоліо робіт. Утім, робити це варто правильно — не копіювати все посилання з адресного рядка браузера, а створити невелике і зручне гіперпосилання самого тексту.

Раніше ми розповідали, де отримати досвід, щоб влаштуватися на роботу.