Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Шкільний атестат буде доступний у «Дії» наступного року – освітній комітет ВР

26 Травня 2022, 9:20

Наступного року свідоцтва про повну загальну середню освіту для випускників шкіл будуть доступні в електронному вигляді в «Дії». Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на брифінг голови комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака, 25 травня.

Він запевнив, що цього року всі випускники одержать документ про освіту. Зокрема й ті, хто змінив школу після вимушеного переїзду через війну. Діти всеодно прикріплені до своїх шкіл, але якщо вони виїхали в інший регіон або за кордон і не можуть зв’язатися із закладом освіти, то школярі можуть долучитися до будь-якої дистанційної школи й тоді ця установа замовлятиме для них свідоцтво.

Щодо формування електронних атестатів, то, як зазначив Бабак, це можливе лише в 2023-му, адже цей процес вимагає чимало змін у державних реєстрах та законодавстві.

«Ми хотіли запустити електронний атестат у «Дії», але зараз фізично не встигаємо це зробити, бо водночас треба внести зміни у державні реєстри і в законодавстві, щоб отримати доступ до реєстрів. Але наступного року, гадаю, ми зробимо, щоб документ про освіту був в електронному вигляді в «Дії», – наголошує голова профільного комітету ВР.

Нагадаємо, що в Україні, за підтримки міжнародних партнерів, створено проєкт, який допоможе вчителям залишатися в курсі освітніх тенденцій навіть під час війни.