Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Португальські митці створили для Запоріжжя «переможний» стріт-арт

28 Жовтня 2023, 13:02

У центрі Запоріжжя на будинку дитячої бібліотеки нещодавно з’явився стріт-арт Victoria. Його створили відомі португальські митці. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

Зазначається, що цей стінопис створили відомі португальські митців Brain Joke спеціально для Запоріжжя на знак підтримки. Артоб’єкт являє собою слово Victoria, де латинська літера V виконана у формі руки, що жестом показує перемогу.

«Таким чином португальці висловлюють своє захоплення і впевненість у перемозі України у війні, що триває», –– говорить куратор проєкту, запорізька культуролог Льона Радченко.

За її словами, це перший в Україні стріт-арт цього дуету, і дуже символічно, що він з’явився саме у прифронтовому Запоріжжі. Співпраця з митцями відбувалась дистанційно. Їхня робота представляє собою мозаїку.

Фото: Укрінформ

«Два тижні вона діставалась Запоріжжя. І ще кілька місяців зайняв пошук підходящого місця. Адже треба було врахувати багато моментів: по-перше, це мало бути доволі людне місце, по-друге, будівля не мала належати до памʼяток архітектури, по-третє, колір стіни мав бути контрастним відносно артобʼєкта. Також street art мав вписуватись в існуючий контекст», –– зазначила вона.

З урахуванням низки таких умов, найкраще для цього підійшла стіна дитячої бібліотеки в Олександрівському районі. Більше того, там уже є мурал, присвячений ЗСУ.

Нагадаємо, що в хабах Запоріжжя та Обухова переселенцям з Луганщини розпочали надавати послугиадміністратори ЦНАПу.