Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Війна майже в 6 разів збільшила кількість оптимістів серед українців – опитування

25 Травня 2022, 19:14

Наприкінці 2021 року лише 5% українців вважали, що центральні органи влади справлялися майже з усіма обов’язками, а тепер кількість таких громадян зросла до 54%.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на загальнонаціональне опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведене 18-19 травня спільно із Інститутом соціології НАН України.

Соціологи ставили респондентам таке запитання:

«Як ви оцінюєте ефективність української держави на даному етапі?».

Відтак, у травні 54% респондентів відповіли, що центральні органи влади справляються майже з усіма своїми обов’язками, а 39% -зазначили, що лише частково справляються. Загалом 93% опитаних висловили задовільні оцінки діяльності держави.

Натомість, торік у листопаді опитування Інституту соціології НАН України фіксувало цілком протилежні оцінки громадян. Результати тоді виявили такі: 5% респондентів заявляли, що майже справляються, 40% – що частково, 44% оцінювали, що центральні органи влади майже не справляються зі своїми обов’язками.

Автори дослідження зауважують, що у травневому опитуванні більше позитивних оцінок органів влади зафіксували серед наймолодшого населення. 63% з них підтримують відповідь «справляються майже з усіма обов’язками». Також цікавим є те, що в групі громадян віком 50-59 років 57% респондентів відповіли так само.

Найнижчий рівень оцінки діяльності центральних органів влади соціологи зафіксували серед мешканців східних регіонів України. Там 42% опитаних вважають діяльність української держави ефективною, а 46% переконані, що вона лише частково справляється зі своїми обов’язками.

Соціологічна група «Рейтинг» опитала 2 тисячі респондентів серед українців віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу, а також територій, де на момент опитування не було мобільного зв’язку українських операторів. Метод опитування: телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 – не більше 2,2%.

Нагадаємо, що українські біженці в Оттаві зможуть користуватися громадським транспортом безкоштовно.