Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Ніхто не зможе відволікти ЄС від допомоги Україні – Урсула фон дер Ляєн

23 Жовтня 2023, 13:42

Ситуація на Близькому Сході та потреба перегляду гуманітарних програм для країн регіону не змусять ЄС відволіктися від допомоги Україні, яку євроспільнота підтримуватиме так довго, як це буде необхідним.Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Декотрі переконані, що можуть відволікти нас від підтримки України, і ми будемо змушені обирати, кому допомагати. Ми доведемо, що вони неправі. Ми стоїмо поряд із нашими друзями так довго, як це буде потрібним. Важливо, що наша пропозиція для багаторічного бюджету ЄС вже була опрацьована, та великий обсяг допомоги для України вже в процесі підготовки. Тому що ми знаємо – вони воюють за наші цінності. Ми будемо стояти поряд із ними так довго, як це буде необхідним», – наголосила очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Загалом, від початку війни ЄС та його країни-члени надають Україні суттєву політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу, загальний обсяг якої сягнув вже 82 мільярдів євро.

Зокрема, у цьому році ЄС виділив для нашої країни пакет макрофінансової допомоги в обсязі 18 мільярдів євро, яка разом із допомогою інших країн-донорів дозволила державі виконувати базові соціальні функції в умовах війни.

Нагадаємо, Єврокомісія виділить кошти на відбудову зруйнованих українських шкіл.