Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

МОЗ збільшило термін дії електронних рецептів до 90 днів

22 Жовтня 2023, 11:10

Строк дії електронних рецептів на рецептурні ліки, які пацієнт купує за власні кошти, збільшився до 90 календарних днів із 30-ти, як було раніше. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерствоохорони здоров’я.

«Відтепер строк дії електронних рецептів на рецептурні ліки, які пацієнт купує за власний кошт, становить 90 календарних днів (замість 30 днів, як було раніше). Це рішення дозволить пацієнту не лише рідше відвідувати лікаря, щоб поновити рецепт, але й зручніше погашати е-рецепт», –– зазначили у міністерстві.

Зверніть увагу! Строк дії рецептів на наркотичні лікарські засоби залишається 10 днів, а на ліки, які підлягають реімбурсації або відпускаються на пільгових умовах, чи екстемпоральні –– 30 календарних днів.

Зазначається, що особа може погасити електронний рецепт в аптеці, яка працює з електронною системою охорони здоровʼя.

Знайти відповідну аптеку можна, скориставшись дашбордом «Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом». Для цього достатньо обрати область, тип та назву населеного пункту, в якому ви проживаєте. Після цього на мапі зʼявиться інформація з позначками доступних аптек, а також перелік адрес аптек, які відпускають ліки за е-рецептом.

Нагадаємо, що в аптеках Херсонської, Миколаївської та Одеської областей перевірятимуть ціни на ліки.

МІТКИ