Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Японія допоможе Україні з відбудовою шести міст

21 Жовтня 2023, 12:12

Японське агентство JICA (Japan International Cooperation Agency) надасть Україні технічну підтримку і допоможе з навчанням спеціалістів за проєктами швидкого впливу (ПШВ), спрямованих на реконструкцію інфраструктури у Дніпрі, Києві, Миколаєві, Одесі, Харкові та Херсоні.

Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на зустріч віцепремʼєр-міністра з відновленняміністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова зі старшим віцепрезидентом Японського агентства міжнародного співробітництва JICA Наокі Андо.

«Навесні разом з JICA ми підписали грантові угоди на суму близько $600 мільйонів. Наша ціль покрити з цих коштів нагальні потреби у відновленні транспорту, енергетики, управлінні відходами, водопостачанні та інших сфер економіки. Сьогодні ми обговорили продовження співпраці у цих напрямках і реалізацію Проєкту екстреного відновлення та реконструкції», — сказав Кубраков.

Він зазначив, що разом з урядом Японії вже відбудовується інфраструктура сучасно та оперативно, втілюючи принцип Build Back Better — відбудувати краще, ніж було.

«У довгостроковій перспективі наша співпраця сприятиме системному перезапуску економіки та поверненню українців додому. Для нас важливий японський досвід країни світового технологічного гіганта, що долав наслідки післявоєнних руйнувань та природних катаклізмів», наголосив віцепремʼєр з відновлення України.

Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) координує офіційну допомогу Уряду Японії іншим державам. Агентство відновило свою роботу в Україні з початку 2023 року. Раніше цього року у рамках співпраці Японія уже передала першу партію техніки для відновлення Ірпеня Київської області.

Нагадаємо, Японія долучиться до відновлення українського сільського господарства.