Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Німеччина надає Україні грант для захисту енергосистеми

20 Жовтня 2023, 17:02

«Укренерго» отримає 76 млн євро гранту від Німеччини для укріплення захисту об’єктів та підвищення надійності живлення споживачів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм «Укренерго». 

Зазначається, що німецький уряд через банк розвитку KfW виділив грант на 76 млн євро для НЕК «Укренерго». Кошти будуть спрямовані на:

  • фінансування будівництва інженерного захисту підстанцій;
  • встановлення нового високовольтного обладнання, зокрема автотрансформаторів;
  • модернізацію мережі на кордоні з Європою.

«Фінансування за грантовою угодою між KfW та Укренерго підтримає здатність України успішно пройти цей та наступні зимові сезони через сприяння швидкій відбудові та створенню захисних споруд на підстанціях. А виділений нещодавно другий зимовий пакет військової допомоги від Німеччини, який включає ППО PATRIOT, IRIS-T і Gepard, допоможе захистити критично важливу інфраструктуру», –– підкреслив Мартін Єґер.

Загалом, «Укренерго» залучило понад 220 мільйонів євро кредитних і грантових коштів KfW для відновлення та реконструкції підстанцій.

Окрім цього, німецькі оператори системи передачі Amprion, TenneT, TrasnetBW та 50 Hertz надали більше сотні одиниць обладнання, необхідного для ремонту магістральних електромереж та підстанцій «Укренерго».

Нагадаємо, що Чехія вже надала Україні 45 тонн гуманітарної допомоги для енергосектору.