Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Які країни Європи надають тимчасовий захист повторно?

19 Жовтня 2023, 12:55

Мільйони українців виїхали до Європи у пошуках безпеки. Багатьом людям не підійшли умови у країні прихистку і для них актуально переїхати в іншу державу. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм «Будь у безпеці! Переселенці».  

  • Німеччина не обмежила прийом українських шукачів притулку після іншої країни. Але це питання вирішується на рівні місцевих чиновників. Перед переїздом рекомендується зв’язатися із міграційної службою в конкретному місті Німеччини та уточнювати умови прийому. Інформація доступна на порталі для біженців з України.
  • Нідерланди. Країна приймає наших співвітчизників після тимчасового захисту в іншій країні. Для цього слід відмовитися від статусу в першій країні, бо правила забороняють користуватися ним у двох країнах одночасно. Детальну інформацію можна знайти на цьому сайті.
  • Румунія не відмовляє у тимчасовому захисті, якщо людина вже користувалася прихистком в іншій країні ЄС. Про прибуття, реєстрацію та програму допомоги українцям можна дізнатися на порталі ro.
  • Іспанія. Тут не можна обрати місто для проживання – його можуть призначити в будь-якому регіоні. Для того, щоб отримати тимчасовий захист, слід подати заяву у Центрах CREADE. Вони працюють у Мадриді, Барселоні, Малазі та Аліканте. Також можна звернутися до поліції столиці провінції.
  • Португалія надає тимчасовий захист незалежно від попереднього прихистку в іншій країні. Для цього необхідно відмовитися від нього в попередній країні. Детальну інформацію можна знайти на цьому сайті. 
  • Хорватія надає тимчасовий захист після відмови від аналогічного статусу в іншій країні. Подати заяву можна онлайн через додаток croatia4ukraine.

У яких країнах українцям відмовлять у повторному захисті?

  • Чехіявідмовляє у тимчасовому захисті українцям, які отримали прихисток, дозвіл на проживання чи довгострокову візу (понад 90 днів) в іншій країні. Це стосується і віз до Британії та Канади.
  • Польща таке правило прийняла у 2023 році. Тимчасовий захист у Польщі можна поновлювати, але не у ситуації, коли прихисток надала інша країна.
  • Норвегія не є членом ЄС, але входить до Шенгенської зони. Країна надає колективний захист українським біженцям. Якщо українці були зареєстровані на прихисток в іншій країні, Норвегія надасть захист. Детальніше можна прочитати на сторінці Норвезької організації для шукачів притулку NOAS.
  • Швейцарія відмовляє у повторному захисті, але перед переїздом варто проконсультуватися з місцевими структурами. Виняток роблять для людей із країн, які вже перевантажені великою кількістю біженців.

Нагадаємо, ЄС продовжив термін дії тимчасового захисту для українців.

МІТКИ