Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ПАРЄ ухвалила дві резолюції на підтримку України

19 Жовтня 2023, 11:39

Нещодавно Парламентська асамблея Ради Європи під час дебатів на пленарному засіданні у Стразбурзі ухвалила одразу дві резолюції на підтримку України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

Вони мають назву «Роль Ради Європи у запобіганні конфліктам, відновленні довіри до міжнародних інституцій та сприянні глобальному миру» і «Забезпечення справедливого миру в Україні та тривалої безпеки в Європі».

«Кожен диктатор має знати, що він буде покараний, якщо почне агресію. Не лише звичайні солдати мають відповідати за скоєні воєнні злочини. Але насамперед перші особи держави, лідери мають знати, що будуть покарані», –– наголосив у вступному слові народний депутат Сергій Соболєв, представляючи звіт про сприяння глобальному миру. 

Асамблея пропонує створити спільну політику демократичної безпеки, яка б посилила зусилля Ради Європи щодо захисту і зміцнення міжнародної безпеки. Вона має використовувати системи раннього попередження та вживати заходи, які допомогли б запобігти майбутнім конфліктам. Документ пропонує розширити юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, вдосконалювати політику економічних санкцій та примушувати до виконання зобов’язання щодо відшкодування збитків.

Асамблея також підтримала створення Реєстру збитків і вимагає негайного та безумовного звільнення жертв насильницьких зникнень, ліквідації фільтраційних таборів і покарання винних.

Голова української делегації Марія Мезенцева підкреслила необхідність визнання Голодомору геноцидом та згадала про цивільних полонених громадян України, захоплених росіянами. Цю українську поправку внесли в остаточний текст другої резолюції –– «Забезпечення справедливого миру в Україні та тривалої безпеки в Європі».

«Політика геноциду, яку проводить Російська Федерація проти України, має бути співвіднесена з попередньою спробою знищення української нації, а саме з Великим Голодом або Голодомором, 90-ті роковини якого вшановуватимуться у листопаді 2023 року», –– йдеться в резолюції.

Вона також фіксує, що досягнення справедливого та тривалого миру означає підтримку перемоги України, повну підтримку Формули миру Президента Зеленського.

Нагадаємо, ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо політичних наслідків агресії рф проти України.

МІТКИ