Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Європейський інвестбанк виділяє 30 млн євро на проєкти в Україні

18 Жовтня 2023, 19:20

ЄІБ виділяє 30 млн євро на проєкти у постраждалій від війни Україні. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на представництво Євросоюзу в Україні.

Ці кошти підкріплені гарантією ЄС і покликані покращити муніципальну інфраструктуру країни та міський громадський транспорт, а також зобов’язанням щодо подальшої фінансової підтримки до кінця року.

ЄІБ розгортає спеціалізований фонд «EU for Ukraine», який передбачає додаткове фінансування в усіх секторах, включаючи участь у капіталі в компаніях приватного сектору. Це доповнює вже наявну технічну допомогу від ЄІБ у розмірі 100 млн євро, яка допоможе Україні та Молдові підготувати та втілювати змістовні проєкти.

Виділене фінансування у розмірі 30,7 млн євро буде спрямоване на вирішення нагальних потреб із модернізації таких українських міст, як Київ, Одеса, Львів, Луцьк та Суми, щоб забезпечити сталу мобільність і задоволення життєво важливих інфраструктурних потреб цих муніципалітетів.

22 млн євро виділять на придбання нових екологічно чистих тролейбусів і трамваїв для Києва, Львова та Одеси, вироблених українськими компаніями.

Решту 8,74 млн євро спрямують на підтримку ключових муніципальних проєктів, як-от: рекультивація Грибовицького сміттєзвалища та управління твердими побутовими відходами у Львові, впровадження енергоефективних заходів у дитячих садках Сум, а також покращення систем водопостачання та водовідведення у Луцьку.

Нагадаємо, що вкладники збанкрутілих банків можуть отримати відшкодування через Дію.