Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Києві створили мапу з перейменованими вулицями та їхніми історіями

16 Жовтня 2023, 14:34

Після початку повномасштабної війни українські міста активно позбавляються топонімів, пов’язаних з росією. Лише у Києві змінили назви майже 300 проспектів, провулків та площ. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «ТиКиїв».

Зазначається, що проєкт Bird in Flight розробив мапу оновлених назв вулиць столиці з історіями тих, на честь яких вони тепер названі.

Загалом у Києві перейменували 287 топонімічних об’єктів. 101 з них –– на честь українських діячів, і лише 16 –– на честь іноземців.

Фото: tykyiv.com

Найбільше перейменувань –– 15% –– пов’язані з українськими військовими. 14,1% мають назви місцевостей, а 12,2% –– українських топонімів. Найменший відсоток припадає на спортсменів і космонавтів.

Переглянути карту можна за посиланням.

У виданні зазначили, що процес дерусифікації все ще триває. Влітку 2023 року набули чинності зміни до Закону України «Про географічні назви» щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах». Наразі в Україні заборонені топоніми, пов’язані з географічними об’єктами рф, її визначними датами, подіями тощо.

Нагадаємо, у Чернівцях перейменували майже 40 вулиць, провулків та проїздів.

МІТКИ