Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Євросоюз цьогоріч очікує понад мільйон заявок на отримання притулку

16 Жовтня 2023, 8:33

Кількість заявок на отримання притулку в ЄС, а також у Швейцарії та Норвегії, які належать до Шенгенського простору, цього року може перевищити мільйон. Про це РеІнформ повідомляє з посиланнямна дані Агентства ЄС із питань притулку (EUAA), наведені в поточному конфіденційному звіті Єврокомісії.

Зазначається, що це може стати найвищим показником з 2016 року, коли було зафіксовано 1,23 млн заявок на отримання притулку.

З початку цього року у 27 країнах ЄС, Швейцарії та Норвегії зареєстровано 801 459 відповідних заяв. Найбільше зростання в порівнянні з минулим роком зафіксувала Латвія (+168%) та Естонія (+119%) через різке зростання нелегальної міграції з Білорусі внаслідок війни в Україні.

На третьому місці –– Німеччина, де кількість запитів про притулок зросла на 74%. Серед заявників перші три позиції посідають громадяни Сирії (27%), Афганістану (17%) і Туреччини (16%).

Водночас є країни з від’ємним показником. Найбільше скорочення кількості прохань про притулок з початку року зафіксовано в Данії (-56%), на Мальті (-54%) і на Кіпрі (-52%).

Найменшу кількість заяв про притулок цьогоріч отримала Угорщина –– із січня тут зафіксовано лише таких 26 випадків.

Нагадаємо, Євросоюз продовжив персональні санкції проти росіян, проте вилучив чотирьох осіб.