Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

МЗС України спільно з партнерами запускає проєкт «Мед Мінних Полів»

15 Жовтня 2023, 11:22

Його ідея наступна: щоб уникнути контакту з мінами, дрони засівають заміноване сільськогосподарське поле спеціальною сумішшю медоносних трав. Після цього нектар збирають бджоли, яким також не страшні міни. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Урядовий портал.  

Зазначається, що зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів.

Українські дипломати братимуть мед мінних полів із собою на зустрічі та в міжнародні візити та даруватимуть його дипломатам та публічним особам у всьому світі.

Передзамовлення можна зробити тут.

До проєкту вже долучилися Міністерство закордонних справ України та найпотужніша агропромислова компанія України Kernel. Консультують та допомагають Державна служба з надзвичайних ситуацій, Dronarium Україна та Спілка пасічників України.

Нагадаємо, що наша держава наразі одна з найбільш замінованих країн світу. За даними Міністерства внутрішніх справ, йдеться про 30% території, понад 174 000 кв. км, що включає як приватні території, так і критичну інфраструктуру, водойми, ліси та поля.

Раніше ми розповідали, що Україна зацікавлена, аби австрійський бізнес узяв участь у гуманітарному розмінуванні.