Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Парламентська асамблея НАТО: Альянс має залишатися з Україною до її перемоги

14 Жовтня 2023, 17:30

Парламентська Асамблея НАТО закликали уряди та держави Альянсу продовжувати підтримку України та бути з нею «до її перемоги». Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укріфнорм.

Зазначається, що у понеділок на щорічній сесії ПА НАТО у Копенгагені була прийнята резолюція «Виконання рішень Вільнюського саміту: прискорення адаптації НАТО та підтримка України». В документі засуджується повномасштабне вторгнення, обстріли рф населених пунктів та об’єктів цивільної інфраструктури, а також систематичне вчинення нею воєнних злочинів.

Асамблея закликала уряди та парламенти Альянсу «продовжувати збільшувати свою військову, розвідувальну, фінансову, тренувальну та гуманітарну підтримку України, в тому числі шляхом прискорення поставок достатньої кількості сучасних озброєнь, необхідних для України для самозахисту та відновлення територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів 1991 року».

Крім того, ПА НАТО закликала до спільної роботи над створенням спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності Росії за злочин агресії, а також «підтримувати національні та міжнародні суди у документуванні та переслідуванні численних воєнних злочинів, злочинів проти людяності та повідомлень про акти геноциду, скоєних під час російської агресії».

Водночас у документі йдеться про необхідність підтримки та посилення санкцій проти рф, спрямованих на підрив її здатності продовжувати війну, «до тих пір, поки Росія не припинить свою агресію та не виведе всі свої війська з усієї території України».

Нагадаємо, Сейм Литви закликав країни НАТО прийняти Україну в Альянс наступного року.

МІТКИ