Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

За вісім місяців близько 52 тисяч пацієнтів отримали психологічну допомогу на первинній ланці

14 Жовтня 2023, 11:24

За 8 місяців цього року 51 742 пацієнти отримали психологічну допомогу на первинній ланці меддопомоги.Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

Зазначається, що таку допомогу найбільше пацієнтів отримали у Дніпропетровській (10 452) та Полтавській (6 344) областях, а також у м. Києві (3 832).

У відомстві зазначають, що за результатами проведеного у вересні українського опитування близько 50% українців готові говорити про стрес та його подолання із психологом та 26,5% –– із сімейним лікарем. Натомість на практиці лише один з пів сотні людей звертається по допомогу до фахівців.

Крім того, наразі триває робота разом із партнерами щодо забезпечення доступності психологічних послуг для пацієнтів. Зокрема, у листопаді минулого року НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій запровадила новий пакет медичних послуг «Супровід і лікування дорослих та дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Психологічну допомогу на первинній ланці можуть надати лікарі, які пройшли навчання за програмою mhGAP.

MhGAP (Mental Health Gap Action Programme) –– це глобальна програма ВООЗ, у межах якої навчають сімейних лікарів допомагати пацієнтам, які приходять із тривогою, розладами сну чи харчування, труднощами з концентрацією уваги тощо.

З моменту запровадження навчання в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я його пройшли вже понад 44 тис. медиків.

Раніше ми розповідали, куди можна звернутися за безкоштовною психологічною допомогою.

МІТКИ