Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

єВідновлення: понад 4 тисячі родин із Київщини отримали компенсацію за зруйноване житло

13 Жовтня 2023, 11:39

У рамках першого етапу реалізації програми «єВідновлення» схвалено майже 4,2 тис. заявок від мешканців Київської області про виплату компенсації за житло, зруйноване через агресію рф. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Київську обласну військову адміністрацію. 

Зазначається, що на фінансування виплат передбачені понад 377 млн грн. Ще близько 2 тисяч заяв від мешканців на стадії обробки.

Урядова програма «єВідновлення» стартувала на Київщині навесні цього року. Тоді почали приймати перші заявки від людей, чиє житло було пошкоджене під час повномасштабного вторгнення. Гроші від держави спочатку були призначені на поточні і капітальні ремонти будівель, які зазнали руйнувань, але вціліли під час бойових дій.

«Крім того, відповідно до програми Уряду діє компенсація за знищене житло. Це безготівкові сертифікати. По Київській області вже прийнято перші 14 позитивних рішень на суму понад 52 млн грн. Як тільки заявка подана, комісія органу місцевого самоврядування її опрацьовує та визначає суму компенсації»,зазначив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

Інформація про це міститься в житловому сертифікаті в Дії. Пізніше його можна буде використати на купівлю нового житла. Поки що механізм його використання доопрацьовують.

«Наш головний пріоритет швидше повернути додому людей, які покинули свої оселі через військову агресію росіян. Роботи з відновлення пошкоджених об’єктів тривають щодня. Ми вже відновили повністю та частково зі збереженням життєдіяльності майже 13 тисяч об’єктів», — підкреслив начальник Київської ОВА.

Нагадаємо, що в Дії вже відображаються житлові сертифікати за програмою єВідновлення.