Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні створили інтерактивну мапу з відновлення будинків на Київщині

8 Жовтня 2023, 18:35

Глобальна ініціатива з відбудови України UNITED24 та IT-компанія ЛУН запустили спільний онлайн-проєкт, який дозволяє спостерігати за відбудовою зруйнованого росіянами житла у 3D-форматі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Економічну правду.

Зроблено це для того, щоб люди, які роблять пожертви на відбудову України, могли наочно спостерігати, як реалізуються конкретні проєкти, повідомили ЕП в UNITED24.

«Для нас дуже важливо дати можливість донорам звідусіль –– від Канади до Австралії, від Литви до Франції –– слідкувати за будівництвом. Кожна людина, яка пожертвувала для України хоч один долар, хоч мільйон, зможе відчути причетність до нашої історії»,пояснила координаторка платформи UNITED24 Ярослава Гресь.

Зазначається, що власні фотокореспонденти проєкту регулярно їздять знімати об’єкти.

«У своїй роботі вони використовують застосунок із запатентованою технологією. Кожен будинок фотографують з однакового ракурсу для кращої динаміки моніторингу. На основі знімків з дрона створюють 3D-моделі будинків у їхньому актуальному стані», – повідомляють в UNITED24.

На сторінці проєкту можна також дізнатися більше про сам будинок, прочитати історії мешканців, побачити на інтерактивній карті місце, де він знаходиться, і завдяки 3D-моделі краще зрозуміти масштаби руйнування та необхідність підтримки.

Наразі на кошти, які збирає платформа UNITED24, відновлюють 18 багатоквартирних будинків на Київщині.

Загалом, завдяки донорам платформи, з усього світу наразі на відбудову перераховано 638 935 400 гривень. Ще понад п’ятдесят мільйонів вже зібрано на рахунку Міністерства інфраструктури.

До збору UNITED24 долучилися десятки міжнародних компаній, амбасадори платформи, приватні донори. Так, кошти на відновлення двох будинків в Ірпені перерахував модний дім Balenciaga. Ще три будинки отримають нове життя завдяки особистим зборам амбасадорів UNITED24: боксера Олександра Усика, режисера Мішеля Азанавічуса та тенісистки Еліни Світоліної.

Мапу можна переглянути  за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині будують сучасний дитячий садок замість зруйнованого внаслідок бойових дій.