Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Маємо подбати про захист прав українських дітей, які наразі перебувають за кордоном

8 Жовтня 2023, 17:22

Про це йшлося під час засідання Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану. Нарада пройшла під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук, повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

До засідання долучилися представники Мінсоцполітики, МЗС, КМВА, Нацсоцслужби, обласних військових адміністрацій та інші зацікавлені сторони.

Серед іншого, учасники наради обговорили перебування евакуйованих статусних дітей за кордоном, зокрема в Італії, і можливість їх повернення в Україну.

За словами Віцепрем’єрки Ірини Верещук, це питання має особливу вагу. Оскільки стосується найменших громадян нашої держави.

Учасники засідання акцентували на тому, що насамперед варто обов’язково пропрацьовувати питання влаштування дітей у сім’ї. Всі дії мають обов’язково регламентуватися вимогами українського законодавства і координуватися Нацсоцсервісною службою.

У результаті обговорення було запропоновано створити робочу групу, яка здійснюватиме моніторингові візити до країн, де наразі перебувають українські діти. У першу чергу це стосується Італії.

МІТКИ