Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Українські вчителі допоможуть з інтеграцією дітей-біженців до освітньої системи Словаччини

3 Жовтня 2023, 11:53

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий та міністр освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки Даніель Бутора нещодавно підписали документ, який сприятиме мʼякому переходу українських дітей до незнайомої системи освіти й залученню вітчизняних учителів до викладання у словацьких школах. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство освіти і науки.

Міністри підписали додаток до Програми співробітництва. Зокрема, щодо підтримки навчання українських дітей і учнів, інтегрованих у систему формальної освіти Словаччини, з таких предметів, як: українська мова та література, історія, культура (онлайн або денна форма).

Словаччина –– одна з небагатьох країн, які поки не вимагають, щоб українські діти відвідували місцеві школи. Проте ця країна планує запровадити обовʼязкове шкільне навчання для іноземців з наступного року.

Окрім того, Україна і Словаччина мають давнє партнерство, що передбачає:

  • забезпечення представникам словацької національної меншини в Україні та української –– у Словацькій Республіці умов для вивчення рідної мови та навчання на рівні дошкільної, початкової, середньої та вищої освіти;
  • підвищення рівня викладання української і словацької мов та літератур;
  • обмін студентською та учнівською молоддю, викладачами для коротко- та довготермінової педагогічної роботи;
  • підвищення кваліфікації вчителів та викладачів словацької й української філологій;
  • участь науковців у конференціях, симпозіумах та семінарах.

Також згідно із Програмою співробітництва на 2023/2024 навчальний рік уряд Словаччини надав квоти на отримання 46 стипендій на навчання українцям.

Нагадаємо, Словаччина продовжить компенсації за житло українцям до кінця року.