Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Японські університети допомагають українським студентам-біженцям здобути освіту

2 Жовтня 2023, 14:35

Японські університети намагаються підтримати фінансово українських студентів, які знайшли притулок в Японії після початку повномасштабного вторгнення. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Kyodo.

Оскільки Японія є однією з найдорожчих для життя країн, багатьом українським студентам, попри допомогу, яку вони отримують від уряду, важко отримати дипломи через брак коштів для завершення навчання.

За даними японського Міністерства освіти, станом на 23 серпня 82 національні, державні та приватні школи Японії прийняли загалом 371 учня з України, але близько 70% із них можуть не завершити навчання через фінансові труднощі.

Через це країна вирішила допомогти нашим студентам. Відтак, із квітня за допомогою краудфандингу для них було зібрано близько 10,7 млн ієн, що становить майже 72 тис. доларів.

Фінансову підтримку студентам із України надають також компанії та підприємства. Так, провідна японська косметична компанія Shiseido пожертвувала для цих цілей Управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців майже 200 млн ієн ($1,3 млн), зібраних серед своїх співробітників, та безкоштовно надала українським студентам косметичні засоби власного виробництва.

А громадська організація Nippon Foundation надає щорічну допомогу на проживання в розмірі 1 млн ієн ($6,7 тис) на особу українцям-переселенцям, які мають родича чи поручителя в Японії.

Нагадаємо, Японія і США заявили, що продовжать спільно підтримувати Україну.