Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Рівненщині запустили інноваційну систему для виклику чергових лікарів

2 Жовтня 2023, 9:45

Нещодавно в Рівненській обласній клінічній лікарні вперше в Україні запустили інноваційну систему «knopka» для виклику чергових лікарів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Рівненську обласну раду.

Зазначається, що для того, аби сповістити фахівців певного профілю, медперсоналу достатньо натиснути кнопку, а далі сповіщення вже отримує відповідний спеціаліст.

Керівник стартапу Іван Осадчий каже, що лікарю ніяких специфічних дій робити не потрібно. Він іде з телефоном у Відділення екстреної медичної допомоги і, коли він опиняється у зоні до 10 метрів від планшета, система автоматично фіксує, що спеціаліст прибув.

Зазначається, що система «knopka» дозволить миттєво викликати чергового медика до критичних пацієнтів. Якщо ж фахівець певний час не реагуватиме, сповіщення будуть надходити далі до завідуючого чи керівництва лікарні.

Архітектор системи Валентин Завертанний зазначає, що так мінімізовується людський фактор, економиться час та стає більш автоматизованим сам процес виклику спеціаліста.

За перші 2 доби тестування відбулося майже 100 викликів та не зафіксовано жодного порушення терміну прибуття чергового лікаря у Відділення екстреної медичної допомоги.

Також наразі ще запускається функція «політравма» –– коли виклик одночасно спрямовується команді з 5 лікарів. В ОВА кажуть, що це теж підвищує якість надання медичної допомоги, адже реакція на термінові виклики до складних пацієнтів зростає в рази, і поміч надається значно швидше.

Нагадаємо, на Рівненщині збудують житло для переселенців за кошти ЄС.