Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Польщі обговорили відбудову Маріуполя після деокупації

1 Жовтня 2023, 14:43

Нещодавно в місті Познань, у Польщі, пройшов Конгрес відбудови України. Це діалогова платформа направлена якнайкраще підготувати правове та економічне підґрунтя для співпраці з польськими партнерами у відновленні України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм Маріупольської міської ради.

На ній заступник мера Маріуполя Сергій Захаров розповів про розробку Плану відродження міста після деокупації Mariupol Reborn та важливість польської експертизи на шляху якісної відбудови.

«Mariupol Reborn –– це масштабний план відбудови міста з часів Другої Світової війни. Маріуполь зазнав страшних руйнувань, так само як і польські міста свого часу. Для швидкої та якісної відбудови ми хочемо вивчити досвід Польщі, щоб врахувати всі деталі відбудови та не допустися помилок. На цьому шляху Маріуполь вже підтримала низка великих та прогресивних міст Польщі. Ми прагнемо розширити коло партнерства та пліч-о-пліч з польськими партнерами будувати нове європейське майбутнє Маріуполя», – зазначив Сергій Захаров.

Серед  міст, які приєдналися до ініціативи Маріуполя –– Варшава, Гданськ та Вроцлав.

Зазначається, що Mariupol Reborn розробляється за ініціативою міськради. Один з його етапів –– Fast Recovery Plan. Це заходи, які необхідно вжити одразу після деокупації для вирішення гуманітарної кризи, відновлення критичної інфраструктури, стабілізації та підготовки фундаменту для відбудови міста. Експерти вже визначили необхідну кількість ресурсів, техніки та людей для цього.

Нагадаємо, у Києві маріупольські діти можуть отримати безкоштовно новий одяг.