Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

США запропонували Україні та донорам перелік пріоритетних реформ як основу для консультацій

30 Вересня 2023, 12:31

США у рамках діалогу, що триває з Україною та іншими сторонами, надали запропонований перелік пріоритетних реформ для обговорення та зворотного зв’язку на багатосторонній Координаційній платформі донорів для нашої держави у Брюсселі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укріфнорм.

«Цей перелік був наданий як основа для консультацій з урядом України та ключовими партнерами в рамках нашої незмінної підтримки України та її зусиль з інтеграції в Європу мети, яку Сполучені Штати рішуче підтримують. Метою цих зусиль є визначення пріоритетів і консолідація кроків з реформування разом з Україною і ключовими зацікавленими сторонами», — зазначається в заяві посольства США в Україні.

У дипломатичній установі нагадали, що Президент США Байден під час зустрічі в Білому домі з Президентом Зеленським заявив: «Так само, як ми прагнемо допомогти українському народу захистити себе зараз, ми також прагнемо допомогти йому відновитися і відбудуватися для майбутнього, включаючи підтримку реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією, створення середовища, в якому бізнес зможе процвітати, а європейські та американські компанії захочуть інвестувати».

За даними ЗМІ, в переліку реформ прописані зміни по пріоритетності їх впровадження у визначені терміни: 0-3 місяці, 3-6 місяців, один рік, 18 місяців. Зокрема, вони стосуються функціонування наглядових рад державних підприємств, антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади.

Також пріоритетними протягом року вказані зміни в роботі Міністерства оборони України й усіх силових відомств.

Нагадаємо, Японія і США заявили, що продовжать спільно підтримувати Україну.

МІТКИ