Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Албанія підтримала членство України в НАТО і готова приєднатися до декларації G7 про гарантії безпеки

27 Вересня 2023, 12:25

Нещодавно Президент Володимир Зеленський у Нью-Йорку підписав із Прем’єр-міністром Республіки Албанія Еді Рамою Спільну декларацію щодо євроатлантичної інтеграції України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук заступника керівника Офісу президента Ігора Жовкви.

Зазначається, що Албанія, яка як непостійний член наразі головує в Раді Безпеки ООН і є членом НАТО з 1999 року, стала 25-ю країною, що формалізувала чітку підтримку членства України в Альянсі.

«Символічно це сталося напередодні річниці Спільного звернення Президента, Голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра України до Організації Північноатлантичного договору від 30 вересня 2022 року щодо подання Україною заявки на членство в НАТО», – вважає заступник очільника ОП.

За його словами, декларацією Албанія підтримала набуття Україною членства в НАТО і залишається повністю відданою підтримці нашій державі на її шляху до повної євроатлантичної інтеграції.

Крім того, у документі Албанія засвідчила готовність щодо надання Україні політичної, військової, технічної, оборонної і гуманітарної підтримки в рамках двостороннього та міжнародного співробітництва.

Також країна висловила готовність брати участь у відновленні України після війни.

«Окрім того, під час двосторонньої зустрічі Прем’єр-міністр Еді Рама офіційно оголосив про готовність Албанії приєднатися до Спільної декларації G7 про підтримку України щодо надання нашій державі гарантій безпеки», –– акцентував Жовква, додавши, що відтак Албанія стане 29-ою країною у цьому переліку союзників України.

Нагадаємо, нещодавно Республіка Косово приєдналася до Декларації G7 про підтримку України.