Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У музеї Метрополітен у Нью-Йорку з’являться українські аудіокоментарі до експонатів

26 Вересня 2023, 14:10

Один із п’яти найбільших і найвідвідуваніших музеїв світу – Метрополітен-музей у Нью-Йорку – у рамках кампанії «МЕТ говорить українською» незабаром матиме українські аудіокоментарі до експонатів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм Першої леді.

Пані Зеленська зауважила, що особливо приємно було побачити в музеї роботу Архипа Куїнджі «Захід сонця над Дніпром» та підпис під нею: український художник.

«Захід сонця над Дніпром» – дивовижна робота Архипа Куїнджі, художника, який у 1841 році народився в Маріуполі. Там же до російського вторгнення існував його музей, який окупанти знищили й розграбували. Але ця робота надійно зберігається та експонується в Метрополітен-музеї  (МЕТ) у Нью-Йорку, одному з найвідоміших музеїв США та світу й одному з перших, хто на заклик України повернув історичну справедливість, позначивши Архипа Куїнджі, Іллю Рєпіна, Івана Айвазовського як українських художників, які народилися й працювали в Україні», – зазначає перша леді.

Зеленська подякувала музею Метрополітен, його директору Максу Холлейну та віцепрезиденту Кеннету Вейну та всій команді за українську в МЕТ.

«Це не лише зручність і відчуття дому для українців, яких війна розкидала по світу, а й відновлення історичної справедливості та культурної рівності», – зауважила пані Зеленська.

Наразі у 69 музеях і визначних місцях 43 країн працюють україномовні аудіогіди.

Нагадаємо, раніше у Фінляндії відкрили другий україномовний аудіогід.