Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На першочергове розмінування сільгоспугідь потрібно близько п’яти років – ДСНС

26 Вересня 2023, 9:45

Об’єктивні терміни розмінування всієї території України можна буде спрогнозувати лише після закінчення війни, однак першочергове розмінування, зокрема сільськогосподарських угідь, можна здійснити протягом 5 років. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Українське Радіо.

«Як свідчить досвід виконання завдань на деокупованих територіях, за рік-два ми здійснюємо першочергові заходи на об’єктах критичної інфраструктури, дорогах загального користування в населених пунктах та переходимо вже до сільгоспугідь, які потрібно розміновувати, щоб аграрії розпочали свою роботу, щоб почалося відновлення нашої економіки», – зазначив начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС Сергій Рева.

За його словами, темпи розмінування наростають і ця тенденція зберігатиметься.

«Ми не стоїмо на місці, адже вивчаємо нові технології та впроваджуємо їх, якщо вони є ефективними. Ми активно використовуємо машини механізованого розмінування. Якщо на початок війни у нас не було жодної, то сьогодні лише на оснащенні підрозділів ДСНС є 14 машин, які використовуються на найбільш пріоритетних та складних напрямках, де це справді необхідно. Крім того, вже відбуваються випробування безпілотних літальних апаратів, за допомогою яких ми можемо обстежувати великі площі», – зазначив представник ДСНС.

Крім того, він поінформував, що проводиться підготовка мінно-пошукових собак на базі одного з центрів.

Нагадаємо, в Україні запрацював благодійний фонд для допомоги аграріям у розмінуванні полів.