Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні розробили посібник із проєктування укриттів у дитсадках і школах

25 Вересня 2023, 18:32

«Практичний посібник із проєктування укриттів у закладах дошкільної та загальної середньої освіти» допоможе органам місцевого самоврядування розібратися з видами захисних споруд, їхніми особливостями та перевагами в частині захисних властивостей, об’ємно-планувальних рішень та інженерного забезпечення. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Зазначається, що його розроблено з урахуванням нових будівельних норм для захисних споруд цивільного захисту (ДБН В.2.2-5:2023), які набувають чинності з 1 листопада.

У посібнику деталізуються вимоги до спеціалізованих укриттів. До них відносять сховища та протирадіаційні укриття, а також споруди подвійного призначення.

Для освітніх закладів рекомендується використовувати протирадіаційні укриття, або ж споруди подвійного призначення, оскільки саме вони є більш зручними в експлуатації, достатньо гнучкими з точки зору планування, інженерних та технологічних рішень. Крім того, споруди подвійного призначення можуть використовуватися й у мирному житті.

Крім того, такі конструкції повинні захищати від дії ударної хвилі, проникнення уламків, небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних, отруйних речовин, проникаючої радіації та іонізуючого випромінювання, катастрофічного затоплення, дії високих температур та продуктів горіння.

Посібник містить рекомендації щодо просторового й об’ємного планування, мінімальної площі з розрахунку на одну людину відповідно до різних вікових категорій учасників освітнього процесу, проєктуванні санітарних зон, наявності аварійних виходів, розміщення дизельних електростанцій. Також у ньому надаються приклади організації внутрішнього простору для організації навчального процесу та комфортного перебування людей в укритті.

Нагадаємо, у Дніпрі розміщують модульні укриття із сертифікатом найвищого класу безпеки.

МІТКИ