Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Допоможіть врятувати українських дітей: Зеленська звернулася до Генсека ООН

25 Вересня 2023, 18:08

Дружина Президента України Олена Зеленська звернулася до Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша та всієї Організації загалом, аби допомогли повернути з Росії в Україну дітей, викрадених з окупованих територій. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

За її словами, понад 19,5 тисячі українських дітей були депортовані або примусово вивезені країною-агресором. «І це тільки ті випадки, про які нам достеменно відомо, тому що здається, що таких дітей можуть бути сотні тисяч», –– зазначила перша леді. Наразі Україні вдалося повернути лише 386 викрадених дітей, і всі вони розповідають про одне й те ж саме, зауважила Зеленська.

«Їм казали, що вони не потрібні батькам. Що вони нікому не потрібні. Що вони не потрібні своїй країні. Що їх ніхто не шукає… Викраденим дітям розповідали, що вони більше не діти України, а діти Росії, що України ніколи не існувало і не існуватиме, що це частина Росії. Що вони мають любити Росію, а не свою Батьківщину», –– розповіла вона.

Таким діями рф намагається змінити національну ідентичність українських дітей.

Крім того, в Україні наразі зруйновані понад 3 700 шкіл, половина учнів змушена вчитися дистанційно, третина –– втратили чи полишили свої домівки і стали вимушеними переселенцями всередині країни або за кордоном.

«Користуючись нагодою, я звертаюся до Генерального секретаря ООН і всієї Організації: допоможіть нам врятувати українських дітей. Я від імені всіх дітей України прошу вас докласти особистих зусиль для того, щоб вони більше не страждали, щоб зупинився цей страшний лічильник», –– сказала Зеленська.

Вона закликала допомогти отримати дані про дітей, викрадених Росією, зупинити їхню асиміляцію і паспортизацію, а також вивезти їх з окупованих територій через безпечні спеціальні коридори.

«Нашим дітям потрібна справедливість, бо все, що відбувається, –– це не випадковий злочин окремого злочинця. Це свідома політика нападників, і ми закликаємо весь демократичний світ забезпечити для воєнних злочинців покарання», –– наголосила перша леді.

Нагадаємо, нещодавно українські діти прибули в Гаагу розповісти про злочини окупантів.