Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Скільки людей житиме в Україні у 2033 році – прогноз Інституту демографії

25 Вересня 2023, 15:15

За оптимістичним прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень, через 10 років в Україні в межах 1991 року проживатимуть не більше 35 мільйонів осіб. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«За найбільш оптимістичним варіантом, у 2033 році нас буде 35 млн, я говорю про Україну в кордонах 1991 року. Тобто в будь-якому випадку ‒ повернемо ми всіх наших мігрантів, залучимо мігрантів з інших країн ‒ скорочення населення України все одно буде. Давайте з цього виходити», – сказала директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Елла Лібанова.

Вона зазначила, що останнім часом кількість українців, які за кордоном набувають статусу шукача притулку або тимчасового захисту, збільшується повільніше, ніж минулого. Проте демограф наголосила на іншій негативній тенденції.

«Від початку 2023 року зменшується чисельність і питома вага трудових українських втікачів від війни у Польщі. Вони їдуть далі ‒– до Німеччини, до Чехії, до Нідерландів, до різних країн, але їдуть далі. Досвід, який ми маємо, говорить про те, що чим більшою є відстань між Україною і тією країною, де перебувають наші люди, тим меншою є ймовірність того, що вони повернуться», – зазначила вчена.

На її думку, сьогодні головним завданням уряду мають стати кроки щодо мотивування українців повертатися.

«Ми не можемо нічого протиставити міграційному відпливу населення. Проте ми маємо ініціювати і мотивувати людей повертатися. Ми маємо протидіяти переходу тимчасової міграції в стаціонарну. Нема нічого поганого в тому, що люди попрацюють деінде – трудова міграція є частиною глобалізації. Але хай повертаються. Це дуже важливе завдання, яке ми маємо усвідомити і ставити перед собою як держава», – наголосила експерт.

Нагадаємо, в Україні цьогоріч гуманітарну допомогу отримали понад сім мільйонів людей.