Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Україна попри війну працює над подоланням гендерного розриву в оплаті праці – Зеленська

25 Вересня 2023, 13:00

Україна навіть під час війни продовжує працювати над подоланням гендерного розриву в оплаті праці і сподівається на міжнародну підтримку в цьому питанні. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Зазвичай, розвиток гине на війні першим. Залишається виживання. Але не в нашому випадку. Україна ухвалила принципове рішення – розвиватися та вдосконалюватися попри війну. Минулої п’ятниці український уряд затвердив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці в Україні до 2030 року. Для країни, що воює, видається амбітним? Так і є. Наші травми ми хочемо перетворити на зростання», – зауважила дружина Президента Олена Зеленська на полях Генасамблеї ООН у межах заходу «Міжнародний день боротьби за рівну оплату праці 2023».

За її словами, наразі в багатьох країнах світу, зокрема й в Україні, на одних і тих самих посадах, із тими самими обов’язками жінки заробляють менше за чоловіків. За різними даними, цей розрив подекуди сягає 25%.

Щоб боротися із цим явищем, наша держава вступила до Партнерства зі здобуття рівності Біарріц. Це дало змогу дещо поліпшити ситуацію. За словами Зеленської, якщо у 2015 році різниця в оплаті між чоловіками та жінками становила 26%, то у 2021-му вона скоротилася до 18%.

«А далі – російське вторгнення. Українські жінки взяли на себе ще більше – від служби в армії, де зараз уже 60 тисяч жінок, до евакуації близьких, волонтерства, праці в умовах постійних обстрілів», – зазначила вона.

Саме тому, наголосила Зеленська, держава продовжує працювати над рівністю під час війни. Тому будь-яка світова підтримка України допомагає й конкретно нашим жінкам, їхній рівності та можливостям.

«У них мають бути впевненість і справедливість. Це обов’язок не лише юридичний, а й моральний. Це загальнолюдські цінності, за які Україна також зараз воює», – наголосила вона.

Нагадаємо, що Перша леді радить українцям долучатися до «Академії стійкості».