Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Єврокомісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для українців до березня 2025 року

25 Вересня 2023, 10:04

Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для українців, які рятувалися в ЄС від російської агресії, до 3 березня 2025 року. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Європейська комісія пропонує продовжити тимчасовий захист для людей, які тікають від агресії Росії проти України, з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року. Це забезпечить певність і підтримку для понад 4 мільйонів осіб, які користуються захистом у всьому ЄС», –– йдеться у заяві.

Зазначається, що директива ЄС про тимчасовий захист, яка була активована, щоб прийняти мільйони українських шукачів притулку, від початку була розрахована на дію до березня 2024 року.

Комісія вважає, що причини для тимчасового захисту залишаються, і тому його слід продовжити як необхідну відповідь на поточну ситуацію, яка ще не сприяє безпечному та тривалому поверненню наших співвітчизників.

Далі цю пропозицію комісії має затвердити Рада ЄС.

Загалом директива тимчасового захисту ЄС, що активована в інтересах громадян України, надає їм право на легальне перебування на території ЄС, на отримання базового пакета соціальних послуг та на працевлаштування.

Нагадаємо, Греція продовжила тимчасовий захист для українців.