Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Майже 40 тисяч українських лікарів пройшли навчання з розпізнання та ведення депресії

24 Вересня 2023, 17:21

Майже 40 тисяч лікарів пройшли навчання для лікування психічних розладів на «первинці» із використанням керівництва за програмою mhGAP. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

Зазначається, що серед слухачів курсу — переважно лікарі первинної та спеціалізованої медичної допомоги, медсестри та медбрати, керівники медзакладів та тощо.

Онлайн-курс доступний за цим посиланням на сайті Академії НСЗУ. Навчання є абсолютно безкоштовним.

Як відбувається підготовка лікарів?

Це робиться за програмою mhGAP, яка розроблена ВООЗ і впроваджується за підтримки МОЗ. Її мета покрити 75% усіх закладів «первинки», щоби хоча б по декілька спеціалістів медзакладів пройшли курс. Масштабування навчання відбувається в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Медичні працівники первинної медичної допомоги, які бажають отримати поглиблені знання та відпрацювати навички ведення психічних розладів, можуть пройти очний тренінг від ВООЗ та партнерів. Для цього потрібно заповнити цю онлайн-форму.

За результатами опрацювання заявок буде проведено планування проведення очних тренінгів у різних регіонах України.

«MhGAP — не тільки про розпізнавання та ведення депресії, суїциду, розладів, повʼязаних з вживанням психоактивних речовин та розладів, повʼязаних зі стресом. mhGAP — це про ставлення до людей і, в першу чергу, до себе, ще багато про навички ефективної комунікації як на роботі, так і поза нею», —— розповідає лікарка, яка пройшла навчання.

Нагадаємо, нещодавно в Одесі відкрили Центр стресостійкості.