Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Україна та Єврокомісія розвиватимуть співпрацю у напрямках ментального здоров’я

23 Вересня 2023, 10:09

Україна та Європейська комісія розвиватимуть співпрацю у напрямках медичної евакуації, ментального здоров’я та євроінтеграції. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.

«Під час зустрічі обговорили продовження роботи програми медичної евакуації постраждалих внаслідок війни українців до клінік країн Європи та їх повернення до України після проходження лікування. Завдяки цій співпраці вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон близько 4 тисяч українців, серед яких 650 – постраждалі діти з травмами та з онкологічними захворюваннями», – йдеться в повідомленні.

Також були досягнуті домовленості про реалізацію спільних проєктів у сфері психічного здоровʼя в рамках взаємодії з Єврокомісією.

Тема ментального здоровʼя була ключовою на Третьому саміті перших леді та джентльменів. Наразі в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоровʼя. Її мета – сприяти формуванню у суспільстві культури піклування про своє психологічне здоров’я.

У сфері євроінтеграційних процесів виокремлені такі ключові напрями спільної роботи: громадське здоровʼя та транскордонні загрози, медичні послуги та безпека біоматеріалів, фармацевтична галузь.

Ляшко подякував Єврокомісару за долучення України на рівних умовах із країнами ЄС до участі у програмі «EU4Health». За понад рік після підписання відповідної угоди між Україною та Європейським Союзом вже вдалося почати реалізацію 9 проєктів, що є значною підтримкою для українських інституцій, які працюють усфері охорони здоровʼя.

Раніше ми розповідали, що ментальне здоров’я і психосоціальна підтримка громадян є важливою складовою державної політики.