Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Києві відкрили водійські курси для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах через війну

21 Вересня 2023, 11:12

Нещодавно в столиці з’явилися перші в Україні водійські курси категорії В для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах через війну. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Офіційнийпортал Києва.

Вони мають назву «Права розширюють можливості». Серед учасниць багато жінок, які самостійно виховують дітей з інвалідністю, пережили окупацію, мають скрутне фінансове становище.

«Цей пілотний проєкт це не просто курси водіння, а можливість для 15 жінок отримати нову професію та стати ще більш мобільними, незалежними та впевненими в собі. Також окремо передбачене інклюзивне навчання для 5 жінок з інвалідністю. Через війну ці жінки вимушені були переїхати з рідних міст та починати все з нуля. Вони втратили житло, роботу та постійні джерела доходу», йдеться в повідомленні.

Програма розрахована на жінок, які:

  • ще не мають водійського посвідчення;
  • хочуть його отримати з метою підвищення економічної спроможності;
  • бачать можливість покращити своє фінансове становище після отримання водійського посвідчення.

З моменту оголошення конкурсу за три дні організатори отримали близько двох тисяч заявок. Первинним етапом відбору став аналіз анкет, фінальним — особистісні інтерв’ю.

Також вже було проведено перше заняття — «Основи законодавства у сфері безпеки дорожнього руху». До кінця року учасниці після успішного складання іспиту отримають водійське посвідчення.

Нагадаємо, у Нідерландах стартували перші курси з вивчення української мови у вищих навчальних закладах.