Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні запрацював благодійний фонд для допомоги аграріям у розмінуванні полів

20 Вересня 2023, 18:30

Українська зернова асоціація (УЗА) створила міжнародний благодійний фонд, який покликаний допомогти українським аграріям розмінувати свої поля і мати змогу знову сіяти та вирощувати зерно. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук асоціації.

Експерти вважають, що на розмінування території потрібно десяток років і близько 9-12 млрд доларів. Аграрії, які й так зазнали великих втрат від війни, не можуть у більшості випадків своїми силами знешкодити вибухівку на власних полях.

«Втрата цих земель для вирощування зерна матиме колосальні наслідки для аграрного сектору, економіки країни, добробуту аграріїв та доступності продовольства для десятків та сотень мільйонів людей у світі, які покладалися на постачання зерна доступної якості з України», — йдеться у повідомленні.

Саме тому в асоціації вирішили створити фонд, який покликаний допомогти гуманітарному розмінуванню сільськогосподарських земель, оскільки світ потребує українського зерна, а наші аграрії хочуть повернутися якомога швидше до його вирощування.

Зібрані фондом кошти будуть спрямовуватися виключно організаціям, які навчають саперній справі, безпосередньо проводять розмінування або ж спеціалізованим фондам, які фінансують проєкти з розмінування в Україні.

Нагадаємо, що кількість людей, залучених до розмінування Херсонщини, наступного року збільшать до 10 тисяч.