Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На міжвідомчій нараді обговорили оподаткування міжнародних грантів

20 Вересня 2023, 17:41

До Мінреінтеграції надходять звернення від представників міжнародних організацій щодо питань оподаткування грантів, отриманих фізичними особами-підприємцями. Йдеться про допомогу для відновлення бізнесу, будівництва і придбання житла для внутрішньо переміщених осіб, надану міжнародними, благодійними, громадськими й іншими неурядовими організаціями.

Для розгляду цього питання була проведена міжвідомча нарада під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук, повідомляє Реінформ з посиланням на Мінреінтеграції.

Наразі чинним законодавством передбачено, що гранти фізичним особам-підприємцям оподатковуються як доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором – 1,5%. З докладним роз’ясненням, яке підготувала Державна податкова служба, можна ознайомитись за посиланням.

За результатами обговорення учасники наради домовились напрацювати пропозиції змін до Податкового кодексу щодо можливого скасування зазначеного оподаткування грантів.

Як уже повідомляв Реінформ, на нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук піднімалося питання оподаткування на територіях активних бойових дій та тимчасово окупованих територіях.

МІТКИ