Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як військовому отримати виплати в разі поранення?

19 Вересня 2023, 18:25

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, одноразова грошова допомога військовослужбовцям призначається і виплачується у двох випадках. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм Military Media Center.

 А саме:

 • у разі встановлення інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) при виконання обов’язків військової служби;
 • або у разі встановлення інвалідності, яка настала внаслідок захворювання або нещасного випадку при проходженні служби.

Зазначається, у цих випадках розмір допомоги залежно від встановленої групи інвалідності становить: від 250 до 400-кратного прожиткового мінімуму (у разі виконання військового обов’язку). Та від 70 до 120-кратного прожиткового мінімуму (у разі проходження служби).

Також одноразова грошова допомога призначається та виплачується у разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (у випадках поранення, контузії, травми або каліцтва). Її розмір становить:

 • 70-кратного прожиткового мінімуму, якщо втрата працездатності настала в період військової служби, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення;
 • 50-кратного прожиткового мінімуму в період проходження строкової військової служби, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення.

Зверніть увагу! Прожитковий мінімум – це встановлена законом сума для працездатних осіб. Зокрема, станом на 1 січня цього року вона становить 2 684 грн.

Крім того,  щоб оформити відповідні виплати армієць повинен звернутись до районного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем свого проживання та надати наступні документи:

 1. заяву встановленого зразку;
 2. згоду на обробку персональних даних;
 3. паспорт;
 4. ідентифікаційний номер;
 5. витяг з наказу про виключення зі списків особового складу з військової частини;
 6. свідоцтво про хворобу або витяг з протоколу Центральної військово-лікарської комісії про причинний зв’язок;
 7. копію довідки МСЕК;
 8. довідку про обставини травми, поранення (контузії).

Раніше ми розповідали, чи можна отримати оформлені документи не за місцем подання заяви.