Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В угорському місті відкрили українську школу імені Лесі Українки

18 Вересня 2023, 15:43

Нещодавно в угорському місті Ніредьгаза відкрилася перша українська школа імені Лесі Українки. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Закарпатської обласної ради.

Зазначається, що це філія української школи в Будапешті, у якій також цього року вперше пролунав дзвінок.

Навчатиметься в обох закладах близько сотні дітей. Переважно це члени українських або змішаних родин. Більшість із них вимушено переїхали до Угорщини через війну.

Наразі в угорському містечку до закладу записалося 30 дітей. Класи формуються з першого по 12-й, однак поки що через нестачу необхідної кількості учнів деяких із них зведуть у загальні групи відповідно до віку.

У школі вивчатиметься 2 предмети: українська мова і література та народознавство. Після завершення навчання дітям вручається атестат. Також вони можуть скласти іспит і отримати сертифікат про здобуття іноземної мови, що є обов’язковою умовою в основній державній угоській школі та при вступі до вишів.

Навчання відбуватиметься переважно після обіду, оскільки у першій половині дня діти зобов’язані відвідувати угорські школи. У зв’язку з цим програма сформована так, щоб не перезавантажувати учнів та аби заняття проходили в задоволення.

Нагадаємо, у Франції українська суботня школа отримала підручники та художню літературу.

МІТКИ