Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Польщі запрацювала комісія з розслідування впливу Росії на безпеку держави

18 Вересня 2023, 13:32

Нещодавно в Польщі офіційно запрацювала державна комісія з розслідування впливів Росії на безпеку цієї країни за останні 15 років. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Маршалок Сейму Елжбєта Вітек вручила акти про призначення членам державної комісії з розслідування російських впливів на внутрішню безпеку Польщі у 2007–2022 роках», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Сейм у квітні ухвалив закон, що визначає завдання, компетенції комісії та порядок розслідування впливів рф на внутрішню безпеку Польщі у 2007-2022 роках.

Цей закон викликав негативну реакцію в опозиції, оскільки був сприйнятий як механізм впливу на парламентську виборчу кампанію восени цього року. Президент Польщі Анджей Дуда вніс зміни до закону, урізавши компетенції комісії. У серпні змінений документ набув чинності.

Опозиційні сили бойкотували призначення своїх представників до цієї комісії. Відтак усі дев’ять членів були призначені за рекомендацією владної Об’єднаної правиці. До складу комісії увійшли, зокрема, історик Славомір Ценцкевич (голова), радник президента Анджей Зибертович, радник глави МЗС Пшемислав Журавський вел Граєвський.

Нагадаємо, Польща страхуватиме інвесторів, зацікавлених у відбудові України.

МІТКИ