Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Латвія надає 2 млн євро на відновлення Чернігівщини

14 Вересня 2023, 10:54

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) оголосила про старт проєкту «Латвія для Чернігова: Відновлення соціальної інфраструктури», у межах якого регіон отримає два мільйони євро. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт ПРООН в Україні.  

Зазначається, що ця своєчасна ініціатива має на меті задовольнити потреби у відновленні Чернігівщини, однієї з найбільш пошкоджених від повномасштабного вторгнення.

Згідно з оцінками збитків, які підрахувала ПРООН, використовуючи кадри з дронів та супутникові знімки 44 населених пунктів Чернігівщини, вдалось визначити, що майже 10 відсотків інфраструктури області було пошкоджено або повністю зруйновано внаслідок війни. Ці дані включають понад 300 об’єктів соціальної інфраструктури, як от: лікарні, школи, об’єкти соцзахисту, культури та спорту.

Кошти використають на відновлення щонайменше 5 головних освітніх та медичних інфраструктурних об’єктів.

Крім того, упродовж усього процесу реконструкції передбачені консультації з місцевими громадами для визначення потреб та врахування пропозицій. Проєкт втілюватимуть за принципом «Build Back Better» (відбудувати краще, аніж було), аби відновлення відповідало усім стандартам безпеки та доступності.

Нагадаємо, Латвія планує збільшити підтримку українських шукачів притулку.